КАРНІТИН
Функції і ефекти L-карнітину
Спалювання жиру
L-карнітин здійснює транспорт жирних кислот (структурні елементи жиру) в мітохондріальний матрикс, де відбувається їх руйнування з виділенням енергії. Додатковий прийом L-карнітину здійснюється в надії інтенсифікувати руйнування жирів.
Збільшення розумової і фізичної енергії
Як показали результати подвійного сліпого плацебоконтролируемого дослідження, проведеного в 2007 році в Італії, призначення L-карнітину в добовій дозі 2 г протягом 6 місяців призводило до підвищення розумової та фізичної активності. Випробовувані відзначали поліпшення настрою, підвищення витривалості і підняття загального тонусу.
Стійкість до стресу
Дослідженнями доведена ефективність карнітину в збільшення толерантності до стресів та підвищення адаптаційних можливостей організму людини.
Детоксикація
L-карнітин підтримує рівень вільного CoASH, який бере участь у знешкодженні органічних кислот і ксенобіотиків, необхідний для функціонування деяких ферментів і для нормальної роботи циклу Кребса.
Анаболічні функції
Анаболічний ефект L-карнітину було встановлено експериментально, в ході дослідів з застосуванням цієї добавки вчені звернули увагу, що піддослідні не тільки втрачали жир, але поряд з цим збільшували суху м'язову масу. Механізм цієї дії досі до кінця не вивчений, однак є ряд теорій, які пояснюють анаболічну дію карнітину його участю в обмін фосфоліпідів, оптимізацією балансу Ацетил-CoA/CoASH, великим використанням в якості джерела енергії жиру, поліпшенням нейротрансмісії.
Знижує холестерин
L-карнітин знижує шкідливий холестерин, тим самим запобігаючи звуження судин серця і мозку, профілактує інфаркти та інсульти.
Захищає серце і судини
Насамперед цей ефект реалізується за рахунок зниження рівня холестерину, який вражає дрібні коронарні судини. Крім того, L-карнітин покращує метаболізм міокарда, чинить антиоксидантну дію. Клінічні дослідження показали, що після курсу карнітину люди з захворюваннями серця рідше пред'являли скарги, а функція міокарда поліпшувалася.