ГЕЙНЕР
Гейнер (від англ. gain - приріст) - клас спортивного харчування, що складається з білково-вуглеводної суміші. Іноді виробники додають креатин, вітаміни, мікроелементи, амінокислоти та інші інгредієнти. Також гейнер часто містить невелику кількість жирів. Головна функція гейнера - збільшення маси тіла і швидке поповнення енергетичних запасів. Ефективність комбінування протеїну і вуглеводів в бодібілдингу доведена в декількох незалежних дослідженнях.
Для чого приймають гейнер
Гейнер призначений для людей худорлявої статури або ектоморфів, без проблемного жироотложения, які прагнуть додати м'язову масу за короткі терміни. Якщо ви додасте три порції даної спортивної добавки до свого звичайного раціону і будете систематично займатися бодібілдингом, то ваша маса почне неухильно зростати. Для людей з швидкою швидкістю метаболічних реакцій цього часом буває недостатньо, тому доводиться включати додаткові спортивні добавки і піднімати калорійність добового раціону. Людям, схильним до повноти або ендоморф приймати гейнер не рекомендується, так як більша частина вуглеводів буде депонуватися в жирову тканину, тому їм розумніше розглядати в якості добавки протеїнові суміші, а вуглеводи споживати переважно повільні.
Також гейнер добре підходить легкоатлетам, боксерам, футболістам, баскетболістам та іншим спортсменам, які піддаються тривалим аеробним навантаженням. Вживання гейнера перед навантаженнями дозволяє підтримувати високий рівень енергії під час занять та ігор, а після тренінгу допомагає відновити сили і м'язи. Якщо ви будете дотримувати правильну дієту і режим прийому гейнера, то ви можете легко підтримувати вагу на потрібному рівні. Сучасні гейнери добре підходять не тільки для приросту м'язової маси, але і як енергетики та відновники.
Як приймати гейнер
У бодібілдингу найбільш підходящий час для прийому гейнера - через декілька хвилин після тренінгу.У цей момент відкривається так зване білково-вуглеводне вікно, яке може повноцінно закрити гейнер. Це дозволить атлету швидко відновити сили, відновити м'язову тканину, придушити катаболічні процеси і поповнити виснажені енергетичні запаси.